O nas


Wspólnota w KrakowieWspólnota Ruchu Światło-Życie przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów
Kraków

Adres: 31-114 Kraków, ul. Loretańska 11

Moderator: Janusz Pałka OFMCAP
Osoba odpowiedzialna: Wioletta Ochab

Gromadzimy się przy krakowskim klasztorze ojców Kapucynów we wspólnocie Ruchu Światło-Życie na Eucharystii i na spotkaniach ze Słowem Bożym, z modlitwą, wyprawami i imprezami. Zjechaliśmy się tu z różnych stron Polski, można tu spotkać także tubylców – rdzennych mieszkańców Krakowa:)

Jesteśmy wspólnotą studencko-pracującą, tzw. „oaza dorosłych”. Są tu osoby w różnym wieku. Zapraszamy na spotkania każdego, kto pragnie spotkać się z Bogiem i być w Kościele, niezależnie czy jest to emeryt, osoba pracująca czy student. Dla każdego znajdzie się tutaj miejsce:-)

Zapraszamy!


Słowo Boże na aktualny rok formacyjny:

Dlatego też właśnie wkładając całą gorliwość, dodajcie do wiary waszej cnotę, do cnoty poznanie, do poznania powściągliwość, do powściągliwości cierpliwość, do cierpliwości pobożność, do pobożności przyjaźń braterską, do przyjaźni braterskiej zaś miłość. Gdy bowiem będziecie je mieli i to w obfitości, nie uczynią was one bezczynnymi ani bezowocnymi przy poznawaniu Pana naszego Jezusa Chrystusa. Komu bowiem ich brak, jest ślepym - krótkowidzem i zapomniał o oczyszczeniu z dawnych swoich grzechów. Dlatego bardziej jeszcze, bracia, starajcie się umocnić wasze powołanie i wybór! To bowiem czyniąc nie upadniecie nigdy. W ten sposób szeroko będzie wam otworzone wejście do wiecznego królestwa Pana naszego i Zbawcy, Jezusa Chrystusa.
2P 1, 5 - 11

Wspólnota z Krakowa modli się za wspólnotę z Piły.