Nowa Sól – Krąg I


I Krąg Rodzin Domowego Kościoła w Nowej Soli

Krótka historia Domowego Kościoła w parafii św. Antoniego w Nowej Soli

Pierwsze spotkania małżeństw, zaproszonych przez ówczesnego proboszcza o. Jerzego Marcia, odbyły się wiosną 1992 roku. Z małżeństw, które odpowiedziały na zaproszenie powstał pierwszy krąg Domowego Kościoła. Parą pilotującą byli Maryla i Darek Sachaj, a moderatorem został o. Jerzy.

I Krąg Rodzin Domowego Kościoła w Nowej SoliWśród rodzin wchodzących w skład kręgu były takie, które mieszkały w dzielnicy Pleszówek, która niebawem została oddzielona do nowo powstającej parafii, ale krąg pozostał „u kapucynów”.

W pierwszych latach istnienia w składzie kręgu zachodziły zmiany, jedne małżeństwa dochodziły, a inne odchodziły, ale krąg trwał.

W 1997 roku moderatorem kręgu został o. Krzysztof Turek. Wiosną 1998 roku o. Krzysztof utworzył nowy krąg, którego parą pilotującą została para ze „starego kręgu” – Basia i Robert Bohonos.

W 1999 roku moderatorem obu kręgów został o. Mirosław Dudzis (proboszcz parafii).

W roku 2001 o. Błażej Strzechmiński i para pilotująca Stenia i Romek Kowalscy rozpoczęli pracę z kolejnym kręgiem. Po wyjeździe o. Błażeja moderatorem tego kręgu został o. Krzysztof Mleczkowski.

W roku 2003 nastąpiła kolejna zmiana proboszcza i moderatora. W miejsce o. Mirosława przyszedł o. Waldemar Korba.

Jesienią 2003 roku najstarszy krąg, w którym większość stanowiły małżeństwa z Pleszówka, został „oddany” do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (po małej zmianie w składzie – Stenia i Romek Kowalscy przeszli do kręgu pozostającego u kapucynów).

Jesienią 2004 roku małżeństwa oraz młodzież RŚŻ przeżywali Seminarium Wiary. Z inicjatywy o.Waldemara małżeństwa i młodzież w 2004 roku przeżyli rekolekcje Triduum Paschalne.

Wiosną 2005 roku pod kierunkiem o.Waldemara z parą pilotującą Aliną i Markiem Sobczakami rozpoczął działanie kolejny krąg.

W roku 2005 proboszczem i moderatorem kręgów został o. Grzegorz Romanowicz.

W 2007 roku doszło do połączenia dwóch młodszych kręgów oraz do utworzenia kolejnego (znów trzeciego) kręgu. Pierwszy krąg został zdekompletowany, ale dołączyli do niego Ania i Józek Zatwarniccy.

Wielokrotnie posługiwaliśmy jako pary moderatorskie i animatorskie na różnych rekolekcjach. Poza pracą formacyjną bierzemy udział w życiu parafii budując co roku ołtarz na Boże Ciało, prowadząc kursy przedmałżeńskie oraz czynnie uczestnicząc w różnych wydarzeniach parafialnych.

 

Galeria zdjęć z życia naszego kręgu: