Wołczyn – Krąg III


III Krąg Rodzin Domowego Kościoła w WołczynieIII Krąg Rodzin Domowego Kościoła w Wołczynie

Obecnie w Wołczynie przy parafii Niepokalanego Poczęcia NMP istnieją trzy kręgi rodzin, składające się z dwunastu małżeństw. Opiekunem i moderatorem od pięciu lat jest o. Piotr Arkuszewski. Od początku roku formacyjnego 2008/2009 III krąg prowadzi moderator prowincjalny i zarazem proboszcz naszej parafii o. Waldemar Korba.

Krąg nasz powstał 10 lat temu z pięciu małżeństw, które wyraziły chęć, by wspólnie (mąż i żona) angażować się w proponowaną im formację. Ostatecznie trzy małżeństwa przeżyły ewangelizację: Danuta i Tadek Latko, Anna i Roman Frankiewicz oraz Małgorzata i Adam Bar. Każdy z nas, chcąc umacniać swoją wiarę, pielęgnować miłość małżeńską, uczyć się rozwiązywania konfliktów, nawiązać głębszy kontakt z dziećmi, doświadczyć życia we wspólnocie trwa po dziś dzień w Domowym Kościele. W 2005 roku poprzez trzyletnią formację dołączyła jeszcze jedna para małżeńska Aneta i Rafał Nowakowie.

Małżeństwa należące do naszego kręgu oprócz pracy formacyjnej podejmują i animują duchową adopcję dziecka poczętego. Poza tym krąg nasz bierze czynny udział w życiu parafii:

  • w każdą ostatnią niedzielę miesiąca służymy podczas Mszy Świętej,
  • w czasie Wielkiego Postu prowadzimy Drogę Krzyżową,
  • w Boże Ciało przystrajamy ołtarz procesji Bożego Ciała,
  • prowadzimy czuwanie w noc Zesłania Ducha Świętego.

 

Galeria zdjęć z życia naszego kręgu: