Archiwum wydarzeń


Cała Polska Tańczy

Cała Polska Tańczy

18 maja 2012 przypadła kolejna, dziewięćdziesiąta druga już rocznica urodzin błogosławionego Jana Pawła II. Z tej okazji, w całej Polsce 20 maja, w niedzielę o godzinie 15.00 na placach i ulicach zorganizowano spontaniczny taniec. Za całe to radosne zamieszanie odpowiedzialni byli Dominikanie organizujący Spotkania Młodych w Lednicy. Krosno również włączyło się w tą akcję i radośnie tańcząc świętowało rocznicę urodzin Jana Pawła II.

Wspólnie zatańczyliśmy na placu przed kościołem Braci Mniejszych Kapucynów w Krośnie (Plac Konstytucji 3-go Maja)

Flash mob (ang. dosł. błyskawiczny tłum) – określenie, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków (wg: Wikipedia).

Namiot Informacyjny

Namiot Informacyjny

Nasza prowincja zakonna organizuje w czasie wakacji wiele turnusów rekolekcyjnych dla dzieci, młodzieży, i dorosłych. Umożliwiliśmy więc zapoznanie się z możliwością wyjazdu na różnego rodzaju rekolekcje poprzez skorzystanie z punktu informacyjnego, który w niedzielę 20 maja zafunkcjonował przed naszym kościołem.

W punkcie funkcjonowała młodzież która chętnie świadczyła swoimi opowieściami, jak i pomagała w razie problemów. Można było tam znaleźć karty do zapisów oraz zdobyć informacje o terminach wyjazdów.

Msza w intencji Maturzystów

Msza w intencji Maturzystów

W niedzielę 29 kwietnia na Mszy św. o godz. 18:30 dziękowaliśmy Bogu za okres szkoły średniej, za pewien etap swojego życia, ale także prosiliśmy o natchnienie Ducha Świętego na czas egzaminów i o rozeznanie swojego powołania. Tyle dróg… tyle możliwości, którą wybrać? Bóg przygotował dla nas wspaniałe rzeczy, odkrycie swojego powołania daje gwarancję spełnienia.

W tym roku z naszej wspólnoty maturę zdaje Dorota i Kamil.

Droga Światła w naszej parafii

Droga Światła w naszej parafii

Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. A oto powstało wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. Postać jego jaśniała jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg. Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby umarli. Anioł zaś przemówił do niewiast: „Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie. Oto, co wam powiedziałem”. (Mt 28, 1-7)

SMAP – Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej

SMAP – Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej

Od dwudziestu lat Ojciec Święty Jan Paweł II zapraszał młodzież do przeżywania specjalnego „laboratorium wiary”, znanego pod nazwą Światowe Dni Młodzieży. To święto młodych świadków wiary obchodzone jest także, jako wydarzenie kościoła lokalnego. Również jego następca, Benedykt XVI kontynuuje to przedsięwzięcie. Od roku 1994 organizowane są w okolicy Niedzieli Palmowej – Spotkania Młodych. Na zaproszenie Księdza Arcybiskupa Metropolity młodzież spotyka się w różnych miastach archidiecezji. Hasło Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej – Łańcut 2012: Radośni, bo Kościół naszym domem.

Więcej informacji pod adresem: http://www.mlodziez.przemyska.pl , szukaj nas także na Facebooku.

I my tam byliśmy! Sprawozdanie już wkrótce!

II Skrutynium

II Skrutynium

On otworzył mi oczy, byłem niewidomy, a teraz widzę. Kolejne skrutynium odbyło się 18 Marca Mszą św. o godz. 18:30. Celem było dać się oświecić i przejrzeć i zobaczyć Zbawiciela i Mesjasza, który przez chrzest daje nam nowe życie. Nabożeństwo było skierowane do wszystkich, szczególnie jednak do tych, którzy odnowią za niedługo przyrzeczenia chrzcielne a więc grupa do II i starsi.

I Skrutynium

I Skrutynium

W niedzielę 11 marca odbyła się Mszę Świętą o godz. 18:30 a po niej celebracja tzw. skrutynium. Było ono skierowane do wszystkich, szczególnie jednak do tych, którzy odnowią za niedługo przyrzeczenia chrzcielne a więc grupa do II i starsi. Młodszych zachęcaliśmy do towarzyszenia i modlitwy za członków wspólnoty. To nabożeństwo miało na celu uświadomić tym wybrańcom nad czym powinni pracować w życiu wewnętrznym, pomóc w walce ze złym i przypomnieć jak bardzo zostali obdarowani… Przyjdź, aby spotkać Jezusa, który siedział sobie przy pewnej studni i czekał aż ktoś da mu pić…

Warsztaty muzyczne

Warsztaty muzyczne

W dniach 24 i 25 marca 2012 odbyły się w naszej parafii warsztaty muzyczne prowadzone przez panią Annę Roj – dyrygenta chóru w Krakowie.

Wszyscy znamy stwierdzenie, że śpiewać każdy może: trochę lepiej lub trochę gorzej. Początki były dość trudne. Poznawaliśmy siebie, swoje głosy, nowe pieśni. Ćwiczyliśmy non stop od godziny 9:00 w sobotę, aż do niedzielnego wieczoru – z przerwą na sen i jedzenie 🙂

Uwieńczeniem naszej dwudniowej pracy była Msza Święta w niedzielę o godz. 18:30. Parafianie podziękowali za przeżycia duchowe i ubogacenie liturgii gromkimi brawami. Schola kilka razy bisowała.

Na warsztatach zaczęliśmy się też przygotowywać do udziału w Triduum Paschalnym.

Chcemy śpiewać na chwałę Pana. Radoście i szczerze uwielbiać Jego Imię!

Schola spotyka się na próbach w każdą środę ok.19:15 – po Mszy Św. wieczornej w salce MF Tau w domu katechetycznym. Serdecznie zapraszamy!

Wołczyn w Krakowie

Wołczyn w Krakowie

W dniach 02 – 04 marca odbył się VI Wołczyn w Krakowie. Towarzyszył nam wizerunek Pana Jezusa z obrazu św. Brata Alberta pt.: „Ecce Homo” oraz symboliczny kwadrat z kościoła Sagrada Familia w Barcelonie. Specyfiką tego spotkania było wyciszenie i skupienie oraz modlitewna lektura Pisma Świętego. W czasie tego weekendu odbyło się także przesłuchanie zainteresowanych śpiewaniem w scholi oraz spotkanie dla chcących zostać animatorem.

Nasze zdjęcia z wyjazdu do oglądnięcia – Kliknij TUTAJ

Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa

W piątek 2 marca nasza wspólnota przeprowadziła drogę krzyżową dla młodzieży o godz. 19:10. Planowana prezentacja poruszających zdjęć ilustrujących Mękę Jezusa zdała egzamin.