Rok liturgiczny


Adwent – czas oczekiwania

Nikt jednak nigdy nie wyobrażał sobie (...) Nawet ona sama nigdy o tym nie myślała, a jednak w jej sercu oczekiwanie na Zbawiciela było tak wielkie, jej wiara i jej nadzieja były tak płomienne, że mógł On znaleźć w Niej godną matkę.


Zobacz całą informację »

Homilia o słuchaniu Słowa

Kościół głosi Słowo Boże i sprawuje Eucharystię, wskazuje na osobę Jezusa Chrystusa i jednocześnie umożliwia autentyczne spotkanie z Nim. Wobec tego spotkania nikt słuchający i wprowadzony w Ewangeliczny dramat nie może pozostać obojętny. „Tu jest coś więcej”.


Zobacz całą informację »

Boże Narodzenie: pokój, radość, miłość

Niemowlę leżące w żłobie w Betlejem mówi więcej niż moglibyśmy przypuszczać. Ze Stajni Betlejemskiej płynie już pełne przesłanie Ewangelii. Lecz da się tutaj usłyszeć mocniej szczególnie trzy słowa: pokój, radość, miłość.


Zobacz całą informację »

8 XII – Niepokalane Poczęcie NMP – Święto patronalne Ruchu Światło-Życie

Maryja wyczekująca, przyjmująca posłannictwo Anioła, wsłuchana w jego słowa, w jednej chwili oddająca całą siebie, by mogło dokonać się niesłychane dobro wcielenia się Boga i zbawienia człowieka, to obraz piękna człowieka bez skazy grzechu, takiego człowieka, jaki od początku był zamysłem Boga.


Zobacz całą informację »

2 XI – Dzień Zaduszny – Modlitwa za zmarłych

Święci ostatnich czasów, choćby Siostra Faustyna i Ojciec Pio, wspominali o osobach, które przychodziły do nich po śmierci z prośbą o modlitwę. Po modlitwie wstawienniczej, Eucharystii odprawionej w intencji zmarłego, pojawiali się jeszcze raz, dziękując i mówiąc, że już opuścili czyściec i teraz oglądają Boga. Brzmi to jak bajka dla dzieci, niestworzona historia, sience fiction, jednak tak w Kościele jest.


Zobacz całą informację »