Inicjatywy ewangelizacyjne


„W ramionach Ojca” – koncert ewangelizacyjny

Młodzież wraz z duchownymi odpowiedzialnymi za duszpasterstwo młodzieżowe już od dłuższego czasu przygotowywała się do tego przedsięwzięcia. Idea koncertu i jego cel z biegiem czasu bardzo ewoluowały. Pomysł zrodził się w oazowej wspólnocie przy klasztorze Kapucynów w Sędziszowie Młp. Ostatecznie zainspirowani beatyfikacją Jana Pawła II postanowiliśmy jemu dedykować ten koncert w podziekowaniu za dar jego życia i beatyfikacji.


Zobacz całą informację »

„Follow me”, czyli dyskoteka ewangelizacyjna

Wiem jedno, że Pan działa nawet pomimo naszej nieudolności. Przychodzą mi na myśl także inne słowa Jezusa: „Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.” (Łk 15, 7)


Zobacz całą informację »

Do serca, a nie do rozumu

Ewangeliizacja jest zadaniem i posłaniem Ruchu Światło Życie. W dniach 6-7 marca 2010 roku, odbyły się w Krakowie Warsztaty Ewangelizacyjne, prowadzone przez włoską szkołę ewangelizacji Sentinelle del Matino di Pasqua. Włoscy nauczyciele dali dwie „rady”: Po pierwsze, to Duch Święty ewangelizuje. To Duch Święty mówi przez nas. A po drugie: ewangelizacja ma dotrzeć do serca, a nie do rozumu.


Zobacz całą informację »