ORAM


ORAM XIII – Nic bez nas i nic bez łaski

Polecamy ORAM-y 2015 w Ośrodku Rekolekcyjnym Kapucynów w Skomielnej Czarnej. Na rekolekcje o charyzmacie Światło-Życie nieco inaczej - ORAM X - zapraszamy rodziny Domowego Kościoła i inne rodziny z dziećmi w dniach 27 lipca do 2 sierpnia. Na ORAM XIII zapraszamy młodzież, dorosłych i rodziny Domowego Kościoła w dniach 10 do 16 sierpnia.


Zobacz całą informację »

ORAM XII – Miłosierdzie Pańskie na wieki wysławiać będę

Kanonizacja dwóch wielkich papieży doby posoborowej Jana XXIII i Jana Pawła II w Święto Miłosierdzia Bożego jest znakiem dla Kościoła naszych czasów, aby jeszcze ufniej powierzał swoje dzieci i cały świat Miłosierdziu Zbawiciela. Niewyczerpany ocean Bożej Miłości i Miłosierdzia jest źródłem nowej ewangelizacji, która jest odpowiedzią Kościoła na skomplikowane problemy współczesnych ludzi i społeczeństw. To piękne i wstrząsające doświadczenie spotkania z Jezusem Miłosiernym przeżyliśmy w czasie ORAM-u XII.


Zobacz całą informację »

ORAM XI – Zgromadzeni na słowo Świętego

Inspiracją do powstania tych rekolekcji była adhortacja Benedykta XVI „Verbum Domini”. Te rekolekcje to przypomnienie i pogłębienie tak istotnej dla życia każdego oazowicza praktyki Namiotu Spotkania przez odkrywanie niezwykle ugruntowanej w tradycji Kościoła metody modlitewnego studium Biblii - lectio divina.


Zobacz całą informację »

ORAM X – Posługa modlitwy w Nowej Ewangelizacji parafii

Tym razem podjęliśmy się tematu bardzo praktycznego: "Posługa modlitwy w Nowej Ewangelizacji parafii". Spojrzeliśmy na Jezusa, który chrzci Duchem Świętym, uwalnia, uzdrawia i ochrania, siegnęliśmy do tradycji modlitwy Kościoła oraz doświadczyliśmy mocy modlitwy wstawienniczej we wzajemnej posłudze. Punktem odniesienia dla naszych rozważań była parafia, jako szczególne miejsce, w którym dokonuje się dzieło Nowej Ewangelizacji.


Zobacz całą informację »

ORAM IX – Drogą nowego człowieka

Inspiracją do powstania tych rekolekcji była adhortacja Benedykta XVI „Verbum Domini”. Te rekolekcje to odkrywanie na nowo prawdy o Bożym powołaniu. Każde kolejne wezwanie jest pogłębieniem poprzedniego, ukazuje nam nasze powołanie w nowym świetle. Czy to znaczy, że do tej pory byliśmy ślepi? Nie, to po prostu kolejny etap naszej drogi do Niego, drogi Nowego Człowieka.


Zobacz całą informację »

ORAM VIII – Dasz światło życia idącym za Tobą

Te rekolekcje to spotkanie z charyzmatem Ruchu Światło - Życie. Słuchaliśmy konferencji o świetle i o życiu. Wchodziliśmy w postawę diakonii i przyglądaliśmy się rzeczywistości naszego Ruchu. Na warsztat został wzięty postmodernizm - czyli codzienność, w której chcąc nie chcąc żyjemy, której dotykamy i w której mamy łączyć światło i życie w jedno. A wszystko to zanurzone w Eucharystii, spotkaniu ze Słowem i modlitwie.


Zobacz całą informację »

ORAM VII – Jesteście błogosławieni

Jeżeli dobrze wczytamy się w Stary i Nowy Testament to zobaczymy w całej historii zbawienia, że Bóg ma swoje szczególne upodobanie. Bóg wybiera to co małe, pokorne, słabe, co w oczach ludzkich nie zasługuje na szacunek. Bóg wybiera swoich ubogich.


Zobacz całą informację »

ORAM VI – Wpatrujemy się w Oblicze Pana

Tegoroczny ORAM był nowym początkiem. Bóg ukazał swoje piękno. Otwierał nie tylko nasze „uszy” na słuchanie, ale przede wszystkim „oczy” na patrzenie (kontemplację).


Zobacz całą informację »

ORAM V – Duch Święty twórca jedności

Na modlitwie i dzieleniu zgłębialiśmy na nowo tajemnicę Kościoła, która ma swe źródło w jedności Ojca i Syna w Duchu Świętym.


Zobacz całą informację »

ORAM IV – Ojcowska czułość Boga

Jak piękny i dobry musi być Ojciec, skoro Jezus nie przestawał o Nim mówić i wskazywać na Niego, wręcz stawiając siebie na drugim planie.


Zobacz całą informację »