Pan daje mi szczęście

Czy Trójka to ten poważny stopień, gdzie trzeba dawać przykład i nie wolno się wygłupiać, ani wariować? Gdzie trzeba się kontrolować za nim coś powiesz albo zrobisz, bo będzie przypał i ludzie pomyślą: co ta osoba robi na Trójce?

Stanowczo odpowiadam: NIE!

Ja tam byłam i nie zachowywałam się tak, jak napisałam powyżej. Bo przyjechałam na rekolekcje, jako Ania Miszczak, aby pokazać siebie i zobaczyć przez ten czas, co robię źle i jakie grzechy mi dokuczają.

Tego roku ONŻ III przeżywaliśmy w Krakowie, a dokładniej w Olszanicy. Przewodnim tematem tego stopnia jest Kościół. A jak wiadomo w Krakowie kościołów jest pod dostatkiem, dlatego uczęszczaliśmy do nich prawie codziennie. Uczestniczyliśmy tam w Eucharystii i słuchaliśmy świadectw osób duchownych. Każdego dnia inny zakon i inna historia. Mogliśmy przez ten czas dokładnie zastanowić się nad swoim miejscem w Kościele.

ONŻ IIIOdwiedzali nas również członkowie różnych wspólnot w Kościele, którzy dzielili się własnym doświadczeniem życia w takiej wspólnocie. Niektóre z nich były mi zupełnie nieznane. Ale co najważniejsze osoby te na zadawane im przez nas pytanie: czy są szczęśliwe, zawsze odpowiadały: TAK.

Pan Kazimierz z Opus Dei jest szczęśliwy.

Siostra klaryska, która żyje w zamknięciu jest szczęśliwa.

Panie z Instytutu są szczęśliwe.

Piotrek jest szczęśliwy.

Br. Paweł jest szczęśliwy

i inni też są szczęśliwi.

ONŻ IIII chyba o to w tym wszystkim chodzi … Aby znaleźć to szczęście!

Szczęście może dać nam człowiek, wspólnota, telewizja, komputer czy inne atrakcje, ale jest to chwilowe szczęście. Natomiast pełnię szczęścia możemy odnaleźć jedynie w Bogu. I ja to odkryłam na Trójce. Rekolekcje były ciężkie, a Bóg wydawał się taki bliski to jednak daleki. I dopiero teraz mogę powiedzieć, że żyje tymi rekolekcjami. Widzę owoce i chcę być Mu wierna, bo On pozostaje wierny. Chcę pozostać przy Nim, jak najdłużej, bo wiem, że On da mi szczęście.

No dalej nie szczędź czasu na to, aby być szczęśliwym 🙂

Chwała Panu!

Anna M.
Wspólnota ze Stalowej Woli

ONŻ III